Čula ja sam malo mače.
Uz cestu ga našla, čuči,
Biciklom ga vozim kući.
Bolestan i mršav jako,
S ozlijedom noge, tko zna kako!
Tronogi je u međuvremenu postao,
U našem domu zauvijek ostao.
Obitelji je pravi član,
ljubimac, uljepšava dan.
Ljubav stalno daje i neopisiva je sreća,
Ni sa četiri noge, ne bi bila veća!“
Uspomene koje će tješiti uplakano srce moje,
No neće i bol riješiti.
Uvijek pogled tvoj, pun ljubavi i brige,
Pratio je pokret moj.
Kada bi samo znao koliko si bitan,
kada bi samo znao koliko te volim.
U mom srcu si kao titan,
a Boga da si što duže samnom molim.
Što drugi kažu mene ne zanima,
Član obitelji il' ljubimac ti nisi samo.
Pogled ljubavi samo pas može dati,
a da se to uopće ljubav može zvati!“
Bez tebe nema moga leta, i praznina mi po srcu šeta!
Šarmer ti si mali, i fora ti uvijek pali,
To se valjda ljubav zove, kad me oči tvoje po prostorijama love,
Valjda jer sam sve tvoje.
Kao Član obitelji i moj životni drug, naša ljubav ide konstantno u krug!
Ljubimac ili "samo" pas - briga me, ti si moj spas!“
Pusama ja ljubav mjerim, svima idem pa ih dijelim.
Prije nisam bila takva, bojala sam se čak i mraka, sve dok nije došla ona, moja spasiteljica iz snova.
Svuda ona mene vodi, pa mi priča o slobodi, dok ja trčim, skačem, lovim.
Najdraže od svakog dana, moja mi je hrana, koju sprema ona meni, veselo mi viče: "jedi, jedi!".
Svaki moj je dan, kao divan san, otkad njezine obitelji sam član.
A da nisam samo ljubimac, već pravi emotivac,
Vidi se na kraju dana, kada čvrsto zagrli me moja mama,
Pa mi tepa, šapuće i viče ti si moje omiljeno biće,
A ja pusama potvrdim, da je ovo ljubav odgovorno tvrdim.“
Bilo je "Nemoj tamo!", "Ajme meni. ", "Bože pomozi!"
Ko mačka sa devet života, prirediš nam toliko strahota,
Ali imaš divnu dušu što se oko srca smota.
Svakim danom pružaš nam radost i bezuvjetnu ljubav.
Imati tebe za ljubimca posebna je čast,
Član obitelji si kojeg volimo, iako ponekad 'vadiš mast'!“
Po tepihu i podu ima dlaka, a na kauču pasjih igračaka.
Nema veze, on je naša dlakava sreća
i svakim danom ona je sve veća.
Bezuvjetnu ljubav nam daje,
daj Bože da šta duže uz nas laje...“
Ušetala je odmah u srce moje, dom sada činimo nas sretni-dvoje!
Član obitelji on je najdraži, cijelog dana je na straži.
Čuva mene i naš dom, ne straši mog ljubimca čak niti grom!“
Ti si najvrijednije što čovjek ima - član obitelji, ljubimac,
Ljubav je neprocjenjiva koja se od tebe prima!“
ponekad i svemirac.
Moj ravnopravni obiteljski član,
Moćan, zgodan i brižan.“
A vec 25.6 u nove avanture pošao.
Kod nas stigao...
I u par dana sve na noge digao
Kakav ljubimac, kakvo štene,
Ne zna stati kad taj krene...
Zavrtila nam se pamet i glava,
Jer to sto ti daješ je ljubav iskrena i prava...
Uvijek zahvalan i za ništa ne moliš,
Čistim srcem znamo da nas voliš...
Sve je jasno kao dan,
Ti si nas obiteljski član,
I naravno ispunjeni san!!!“
član obitelj, prijatelj, za mene dar od Boga.
Od ljubimca si više, ljubav srca moga..
Voli Goga Fleku svoga.“
ma moj Pupi voli mene i sve skupa,
više od svih nas!“
Kako su nam dani prolazili u igri i veselju, moj ljubimac je ispunio svaku moju zelju.
Želja mi je bila da je vesela i mila, da se igra i skače, da mi donese igračke.
Moj ljubimac mene vjerno prati, ni u krevet ne mogu sama više stati.“
Zafrkava se ona noć i dan.
Ljubav je ona velika,
Volimo je više i od Valentinova!“
Pomalo smo čudan par i volimo raditi dar-mar.
Za ljubimca imamo jednog blesastog ćuku,
koji jako dobro zna da se zecovi za uši ne vuku!
Naučio ga gospodin zec kako zecove poštivati treba, a maca... A što reći?
Maca voli sa zekom ljubav dijeliti ispod peći,
I tako je, eto, dobro i toplo svima dok ne prođe ova strašna zima!“
Uz Linu i Bubia obitelji član
Ljubav nam pružaš svaki dan,
Ostani nam tako radostan“
Velika obitelji člana!
Imaju oni i mana,
Al pružaju ljubav svakog dana!“
Okice moje smeđe njoj donose puno ljubavi, radosti i sreće.
Član sam obitelji njene, zbog mene je i trčat morala da krene.
Kad se igramo ja i ona, samo se čuje "vrati loptu Dona".
Macama sam prijatelj pravi,
Grickam ih, ližem, iako mi nije jasno zašto gazdarica kaže da ih to gnjavi!
Najviše volim poslastice papat i i gazdaričinom tati po živcima skakat.
Spavam s konjima u štali, a s njima postajem i ja kao konjić mali.
Kad se jedu jabuke, zob ili mrkva, uvijek ukradem pa ispadne frka.
Volim se po šrotu valjat, a u slami spavat.
Ljubimac sam od njuške do repa, svi kažu da sam kao suncokret lijepa.
Kao što spomenuh, Dona mi je ime, a gazdarica Tamara smislila je ove rime!“
srca naša zarobila si.
Nisi ti samo ljubimac nego naše obitelji član.
Ljubav koju prema tebi osjećamo sada
Riječima se iskazati ne da!!“
odlučila sam da pokušat' ću im napisati himnu.
Zna pseća banda da ljubav se iskazuje uz pomoć rime,
Pa odmah trči do mene i viče: „Ljudice, ajde probaj i ti s time!“
Pa hajde, da razveselim svoju obitelj pseću,
Odlučila sam i ja u skladanju okušati sreću.
Sjedam za računalo, razmišljam, pucketam prste,
A prasci me samo gledaju, spremni da nagradu pobrste.
Najmanji je ljubimac moj mali bumbar Gabi,
Koji brižno pazi da koncentracija mi ne oslabi.
Nakon dugog lutanja po banijskim cestama k nama je stigla,
I za tren oka glasnoću u ulici za par decibela digla.
Čuki je pobjegao od života koji je počeo kao loša saga,
I uz pomoć drage žene, sretno je stigao do našega praga.
Uz njih dvoje i Lilly, naše Indigo dijete moćnog stasa,
Od dosade u našoj kući zaista nema straha.
Za tri dlakava člana obitelji blentavog duha,
Pet Home Shop brine da ne ostanu praznog trbuha.
Ljubav oni dijele na načine razne,
I brinu se da zalihe sreće nikad nam se ne isprazne.
Šapa 'vamo, pusa tamo, pa neki skok u krilo,
Samo kako bi se malo češkanja zauzvrat namolilo.
I ja ljubav vraćam njima stalno,
Uz puse, maženje i igru uvijek nam je zabavno.
Da im iskažem ljubav i pjesnik sam postala,
Pa se nadam da ni nagrada ne bude izostala.
I zato molim Pet Home Shop da usreći naše pese,
I da ova fina bombonijera stigne do naše adrese.“
I kada dan je ružan,
On je moj najbolji prijatelj i ljubav,
Iako ponekad slatko glupav!
Čuva me od svih,
Najviše od ljudi zlih.
Ja njega pazim i ne dam,
Jer on me ljubi kada cendram.
On je moj ljubimac,
A ja sam njegov mali klinac.
Mars je član obitelji,
Najviše nas vole naši roditelji!“
Nisu to ljubimci već ljubav do neba koja nas veže!
I ne postoji u kući ovoj oni i mi,
članovi velike sretne obitelji smo svi!“
Najdraži ljubimci - mezimci.
Moj zivot bez vas bio bi skroz tužan i tup.
Tko nema takvog člana obitelji, stvarno mora biti lud!“
Ljubav je to, bezuvjetna.
Moja obitelj nismo samo nas tri,
već i njih dvi su članovi obitelji.
Uglavnom me pitaju: "Ljubimci tvoji da li ti smetaju,
kada sama biti želiš i ničem se ne veseliš"?!
Ja im na to kažem: "I kad sam umorna i zabrinuta, ljuta ili mira potrebita,
ta sreća koju mi one pruže ne mjeri se s ničim druže!"“
E*nergičan, topao, mekan, ti si naše malo čudo!
T*ako si lako srca naša osvojio,
H*vala ti za svaku minuticu koju si za naše veselje odvojio.
O*bitelj našu ti si obogatio,
M*uža si obrlatio, a da ni sam nije shvatio.
E*to, ti si nama više od ljubimca,
H*rabar si i odvažan, veseli te svaka sitnica.
R*aduje nas svaki nestašluk tvoj,
V*olim te najdraži pasiću moj!
A* tvoja ljubav je beskrajna baš,
T*i mi staviš osmijeh na lice, ti to najbolje znaš!
S*vojeglavo malo ti si stvorenje,
K*ao bezbroj najljepših želja ti si ostvarenje.
A*psolutna i iskrena ljubav si ti, moj najdraži Charly.“
Ljubav moja žuta,
Ljubimac i ravnopravni član obitelji
koji non-stop po mojim mislima luta!“
nikada ne mogu psima da odolim.
Ta ljubav se ne može s ničim usporediti,
taj odnos nikada ne može izblijediti.
Moram priznati da mi one nisu ljubimci samo,
nekako mi to za naš odnos zvuči premalo.
One su članovi obitelji i uvijek će to biti,
za njihovu sreću uvijek ću se boriti.
Taj pogled i mahanje repom popravi za tren dan,
s njima je svaki trenutak kao najljepši san.“
Širi ljubav oko svoje osi.
Član obitelji naše,
uvijek veselo repićem maše!
Puna kuća ljubavi i sreće,
To nitko nikada zamijeniti neće.
I ben je ljubimac zlatne boje,
Svi njega na prvi pogled vole.
Neizmjerna ljubav, radost i sreća,
Svakim danom sve je veća i veća.
Igre i smijeha ne nedostaje,
A uspomena je to što zauvijek ostaje!“

